Dzięki temu, że od kilkunastu lat prowadzimy działalność deweloperską mamy ułatwione zadanie przy tworzeniu nowych budynków nie tylko mieszkaniowych.
Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta.
Mamy doświadczenie w inwestycjach, więc wiemy jak wybudować budynek, który spełni wymagania kolejnego biznesu. Czy będzie to blok z mieszkaniami na wynajem czy budynek usługowy np. przeznaczony na przedszkole. Potrafimy wykonać taki budynek z dobrej jakości materiałów, sprawnie i zachowując jednocześnie koszty budowy w ryzach.
Ile czasu trwa budowa przedszkola?
W dniu 9 listopada 2016 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę a 28 listopada 2016 r. została wbita pierwsza łopata. Stan surowy wybudowaliśmy przez zimę, która okazała się dla nas łaskawa – przestój na budowie mieliśmy zaledwie 7-dniowy. Na wiosnę ostro ruszyliśmy z pracami instalacyjnymi oraz z wykończeniem budynku.
Budowa budynku przeznaczonego pod przedszkole jest specyficzna gdyż budynek taki musi spełniać szereg wymagań z zakresu p.poż. oraz być przyjazny małym dzieciom. Czy wiesz, że budynek przedszkola znajduje się w tej samej kategorii zagrożenia ludzi co np. szpital, hospicjum, żłobek, dom starców? Oznacza to, że budynki takie muszą spełniać wiele wyśrubowanych norm w zakresie p.poż.
W naszym budynku zostały zastosowane m.in. drzwi przeciwpożarowe, które zamykają się automatycznie w przypadku wykrycia dymu, czujki dymu, automatyczny system oddymiania klatki schodowej, oświetlenie awaryjne, hydranty wewnętrzne, specjalna instalacja wodna z zaworem pierwszeństwa, odpowiednia szerokość klatki schodowej, a nawet odpowiednia wysokość stopnia. Wszystkie te urządzenia mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom przebywającym w takiej placówce.
Pogoda dopisywała nam również wiosną gdyż wszystkie tynki i posadzki zdążyły oddać wodę technologiczną zanim ociepliliśmy budynek w czerwcu. Prace wykończeniowe zakończyliśmy pod koniec lipca a 9 sierpnia 2017 r. odbyła się wizyta Inspektorów z PINB’u, która zakończyła się pozytywną decyzją na użytkowanie budynku. Czyli budowa całego budynku zajęła nam niespełna 9 miesięcy.
Trochę liczb: powierzchnia użytkowa budynku to prawie 700 m2, znajduje się w nim 6 sal dydaktycznych oraz jedna sala gimnastyczna. Przy budowie zużyliśmy prawie 400 m3 betonu, ponad 6 kilometrów rur do ogrzewania podłogowego, prawie 6 kilometrów różnego rodzaju przewodów. Zamontowana jest nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła wraz z nagrzewnicami. Dzięki temu przez cały rok będzie zapewniona odpowiednia ilość wymiany powietrza w całym budynku.
Budynek ten jest o tyle specyficzną inwestycją deweloperską gdyż nie budowaliśmy go na sprzedaż. Budynek jest w całości wynajmowany pod przedszkole niepubliczne Mapeciaki. Aktualnie uczęszcza do niego już ponad 110 dzieci, a słowa te piszę w zaledwie 2 tygodnie po jego otwarciu. Na pewno wpływ na to ma opinia jaką Mapeciaki wyrobiły sobie w pierwszej placówce.
A skąd się u nas wziął pomysł na budowę przedszkola? Jak zwykle z potrzeby i z chęci rozwiązania problemów. Ale to już temat na osobny wpis 😉
Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten budynek od środka to zobacz film, który dostępny jest tutaj LIVE002: nietypowa inwestycja deweloperska
Zobacz: Poprzedni wpis | Następny wpis
- Co dalej z cenami nieruchomości? - 22 maja 2021
- Czy mamy bańkę na rynku nieruchomości i czy marka ma znaczenie? - 1 maja 2021
- Jak tanio i bezpiecznie prowadzić firmę? - 10 kwietnia 2021
- Kupiłem drogą nieruchomość na kredyt nie spodziewając się kryzysu. Czy to mnie pogrąży? - 13 marca 2021
- Czy już niedługo zaczniemy budować Sasanki na Marsie? - 20 lutego 2021
- Co warto zrobić z początkiem roku i czy zagraniczne spółki wykupią polskie nieruchomości? - 30 stycznia 2021
- Czy mieszkanie na wynajem lepiej kupić na rynku pierwotnym czy rynku wtórnym? - 5 grudnia 2020
- Dlaczego nie warto budować domu jednorodzinnego w inwestycji deweloperskiej - 8 maja 2020
- Wolność finansowa w czasie koronawirusa - 16 kwietnia 2020
- Ile kasy potrzeba na pierwszą inwestycję deweloperską? - 4 lutego 2020
Super projekt gratuluję
Dzięki Łukaszu! Nam też się podoba 😀